Terapia własna dla terapeutów

OFERTA DLA:

  • Osób ubiegających się o Certyfikat Psychoterapeuty – uczestników szkolenia w psychoterapii lub absolwentów takiego szkolenia.
  • Lekarzy, psychologów, pielęgniarek i innych specjalistów udzielających pomocy psychologicznej lub stosujących elementy terapeutyczne w ramach wykonywanych obowiązków zawodowych.

Odbycie własnego procesu terapeutycznego jest warunkiem koniecznym do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty. Ośrodki realizujące programy szkolenia w psychoterapii zazwyczaj stwarzają uczestnikom możliwość własnej terapii w ramach proponowanego programu szkoleniowego. Są jednak i takie sytuacje, kiedy absolwent kursu sam podejmuje decyzję o tym, gdzie, kiedy i w jakiej formie będzie odbywać terapię własną. Warunkiem niezbędnym jest, by terapia była prowadzona przez certyfikowanego psychoterapeutę.

Nierzadko decyzja o odbyciu własnej terapii w swoim środowisku zawodowym wspólnie ze swymi kolegami z kursu lub współpracownikami bywa nader trudna. Między innymi do tych osób adresowana jest oferta „OPiS”.

więcej: Aktualności

Terapia indywidualna

Oferujemy sesje indywidualne prowadzone przez certyfikowanych psychoterapeutów pracujących w oparciu o model psychoterapii zintegrowanej. Uprawnienia naszych psychoterapeutów są potwierdzone certyfikatem Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Terapia indywidualna dla osób zajmujących się psychoterapią i pomocą psychologiczną oraz dla ubiegających się o Certyfikat Psychoterapeuty odbywa się w ramach Poradni Psychologicznej NZOZ Ośrodka Psychoterapii „OPiS”.

Terapia grupowa

Oferujemy proces grupowy trwający 180-200 godzin w znacznej części opierający się na psychodramie wg Moreno. Terapię prowadzi zawsze dwóch doświadczonych psychoterapeutów z certyfikatami Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz certyfikatami Psychodrama-Institut Für Europa E.V. potwierdzającymi kwalifikacje do stosowania metody psychodramy wg Moreno.

Proponowana metoda terapeutyczna jest metodą kreatywną, opartą na działaniu. Zapewni uczestnikom grupy działania zróżnicowane i urozmaicone, a w efekcie umożliwi lepsze rozeznanie w swych przeżyciach, poznanie zarówno własnych możliwości jak i ograniczeń oraz da szansę rozwoju osobistego.

GRUPA „SELF-EXPERIENCE”

 

Adresowana jest do psychologów, lekarzy, pedagogów i innych specjalistów zajmujących się zawodowo leczeniem i pomocą psychologiczną. Jest formą własnego rozwoju i terapii.

·         TRWAJĄ ZAPISY do nowej grupy prowadzonej metodą psychodramy morenowskiej (termin rozpoczęcia zostanie ustalony po zamknięciu listy uczestników grupy i ze znacznym wyprzedzeniem podany wszystkim zainteresowanym.

·         Tę grupę prowadzą wyłącznie certyfikowani psychoterapeuci i trenerzy psychodramy.

 

 

Zajęcia odbywają się: w siedzibie Ośrodka „OPiS” – Warszawa-Ursynów, ul. Pileckiego 106.

Zgłoszenia i dodatkowe informacje: recepcja OPiS” (22) 644 65 89 (prosimy podać nr tel., oddzwonimy); e-mail: osrodekopis_recepcja@onet.pl

 

GRUPA BALINTA

SEMINARIUM POŚWIĘCONE ANALIZIE

TRUDNEJ RELACJI Z KLIENTEM

 

Cykliczne spotkania stwarzają okazję, by w gronie terapeutów przyjrzeć się zagadnieniom „trudnej relacji”.

Niezależnie od tego gdzie i jakimi metodami udzielamy pomocy, stając wobec trudnej sytuacji, stawiamy sobie pytania o bardziej skuteczne rozwiązania.

W grupie będzie okazja do werbalnych informacji zwrotnych, ale też będziemy działać aktywnie z wykorzystaniem metody psychodramy morenowskiej.

Uczestnicy seminarium „patrząc w głąb” relacji z pacjentem czy klientem, mogą zwiększyć swe kompetencje w roli „pomagającego” poprzez poszerzenie dotychczasowych (nierzadko rutynowych) interwencji o inne sposoby oddziaływania. Analizując rozmaite „trudne relacje” w kontakcie z osobami, którym udzielamy pomocy terapeutycznej bądź psychologicznej, uczestnicy mają szansę odkryć dla siebie inny wymiar i poziom świadczonej pomocy.

 

  • GRUPA BALINTA – grupowa analiza „trudnych relacji” z klientem

Prowadzenie: Wiesława Piątek-Janicka –  certyfikowany lider Grup Balinta (psycholog, certyfikowany psychoterapeuta, trener psychodramy).

Dla: psychologów, lekarzy, psychoterapeutów, socjoterapeutów, pedagogów itd.

Organizacja zajęć i harmonogram: zajęcia w grupie 8-12 osobowej; spotkania raz w miesiącu, w piątki w godzinach 16.00 – 20.00.

Miejsce zajęć: siedziba Ośrodka „OPiS”.

Koszt jednego spotkania: 90 PLN.

Zgłoszenia: Recepcja „OPiS” 22 644 65 89 (prosimy podać nr tel., oddzwonimy); Wiesława Piątek-Janicka 501 380 093; e-mail: osrodekopis_recepcja@onet.pl

Trwają zapisy – zapraszamy.